۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 33763
  • 05 نوامبر 2020 - 22:19
  • ارسال توسط :
نجات میدان بهمن از ترافیک

نجات میدان بهمن از ترافیک

آغاز عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح شهید نواب - شهید تندگویان منتهی به میدان بهمن

اگر نزدیک میدان بهمن باشید و بخواهید به هر سمتی حرکت کنید، باید این میدان را دور بزنید و مسافتی در خیابان‌های اطراف حرکت کنید تا در جهت صحیح قرار بگیرید. حتی جریان‌های ترافیک که از این میدان دور هستند، مانند خودرو‌هایی که در خیابان نواب یا بزرگراه تندگویان حرکت می‌کنند هم باید از این میدان عبور کنند. در این راستا و برای کاستن از خودرو‌های این مسیر یک تقاطع غیرهمسطح در انتهای خیابان نواب ساخته می‌‌شود تا خودرو‌ها بتوانند بدون توقف، در زیرگذر، همسطح و پل به راه خود ادامه دهند. فاز اول این پروژه زیرگذری است که تا بهار۱۴۰۰ به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار تهران در مراسم آغاز عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح شهید نواب – شهید تندگویان گفت: «طی مسافت طولانی در ساعات پیک ترافیک موجب مصرف سوخت و هدر‌رفتن ساعات زیادی می‌شود که می‌توان آن را با ایجاد مسیر‌های جایگزین کاهش داد.»

پیروز حناچی افزود: «این تقاطع در ۳ سطح خودرو‌ها را هدایت می‌کند که پس از زیرگذر در فاز دوم حرکت به نواب شمال در همسطح و در فاز سوم مسیر نواب به بهمن از روی پل ایجاد می‌شود.»

سردار محمد‌حسین حمیدی اضافه کرد: «مشکلات ترافیکی این منطقه بخشی از توان راهور منطقه‌۱۶ را به‌خود اختصاص می‌دهد که درصورت ایجاد تقاطع غیرهمسطح می‌توان از توان این نیرو‌ها در بخش دیگری استفاده کرد. امیدواریم ساخت زیرگذر در مدت زمان اعلام‌شده به پایان برسد و بعد از آن وارد فاز روگذر شویم.»

شهردار منطقه‌۱۶ نیز در این مراسم با اشاره به راهبندان در محور نواب به سمت بهشت زهرا، گفت: «این مسیر در اوقاتی مانند ایام پایان سال یا ساعات پیک ترافیک شاهد ترافیک شدید است و به همین دلیل از سنوات گذشته مطالعه درباره ایجاد تقاطع غیرهمسطح در محل اتصال به بزرگراه تندگویان شروع شده بود.» پیمان پورنصر افزود: «اعتبار تخصیص‌یافته به کل پروژه معادل ۵۷میلیارد تومان است که ۱۶٫۵میلیارد تومان آن برای ساخت زیرگذر صرف خواهد شد. اجرای آن نیز با بخش خصوصی و نظارت شهرداری خواهد بود.»

او با تأکید بر اینکه اصلاح شرایط ترافیکی میدان بهمن از درخواست‌های همیشگی شورایاران و معتمدان محلی این منطقه بود، گفت: «در فاز اول مسیر جنوب به شمال تندگویان به‌صورت مستقیم خواهد شد و خودرو‌ها دیگر وارد منطقه‌۱۶ و میدان بهمن نمی‌شوند. در این زمینه باید از همکاری شهرداری منطقه‌۱۹ و همینطور معاونان شهرداری تهران که در اخذ مصوبات و تامین امکانات لازم برای شروع کار پیگیری‌های لازم را انجام دادند، تشکر کرد.»

عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه پروژه‌ها در دو سطح منطقه و فرامنطقه‌ای اجرا می‌شود، گفت: «پروژه‌های کوچک‌مقیاس و با مقیاس متوسط در محلات اجرا می‌شوند و معاونت فنی عمرانی نیز اجرای پروژه‌های فرامنطقه‌‌ای را برعهده دارد.»

افشین حبیب‌زاده افزود: «پروژه‌هایی از این دست که تأثیر و ابعاد گسترده دارد، باید بیشتر اجرا شوند و حتی اگر در این دوره هم به پایان نرسند، باید افتتاح و تجهیز کارگاه شوند تا در دوره‌های بعد ادامه پیدا کنند.»

این زیرگذر ۲۹متر و هر محور آن ۱۳٫۵متر عرض دارد. پروژه در شکل نهایی خود بر جریان ترافیک جنوب تهران تا پایانه جنوب، نازی‌آباد، خانی‌آباد و دیگر مناطق اطراف تأثیر خواهد داشت.

https://t.me/media_sedaye_javadieh/8

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*