۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 32095
  • 05 اکتبر 2020 - 23:34
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : فاطمه کلاته
  • منبع : خبرگزاری فارس
ستاد کرونا موضعش را درباره مراسم‌های اربعین شفاف اعلام کند

ستاد کرونا موضعش را درباره مراسم‌های اربعین شفاف اعلام کند

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با گلایه از اینکه تجربه موفق دهه اول محرم برای اربعین مورداستفاده قرار نگرفت گفت: سازمان تبلیغات همواره خادم هیئات مذهبی است اما رفتار دوگانه و غیر شفاف ستاد کرونا برای عزاداران و مسئولان هیئات مذهبی مبهم است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران تهران حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن گلایه از عدم شفافیت تصمیمات مسئولان در مورد برگزاری مراسم اربعین امسال اظهار داشت: حدود ۷۲ ساعت تا اربعین باقیمانده اما برگزاری این مراسم در پایتخت همچنان در هاله‌ای از ابهام است، این در حالی است که بسیاری از هیئات مذهبی برای برگزاری مراسم اربعین مهیا شده‌اند با این‌ وجود مقامات مسئول تعطیلی همه برنامه‌های قبل از اربعین را بدون هیچ‌گونه هماهنگی اعلام کردند.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: این چندمین‌بار است که ستاد ملی کرونا تصمیم روشن و به هنگامی را در مواجهه با رخدادهای اجتماعی نمی‌گیرد و موضع خود را نسبت به بسیاری از مسائل به‌ویژه برگزاری مراسم مذهبی روشن نمی‌کند و همان‌طور که در «اطلاع‌رسانی کنکور»، «بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها» و یا «تعطیلی‌های» اخیر مشاهده شد تصمیمات برای تعطیلی و بازگشایی‌ها کاملاً بی‌برنامه جلوه کرد، به این ترتیب هزینه‌ها برای مردم چند برابر شد.

باباخانی با تأکید بر اینکه برگزاری مراسم مقدمات مالی و اجرایی فراوان دارد گفت: کشور با شرایط خاص مالی مواجه است همچنین رعایت دستورالعمل‌ها نیز شرایط مالی سنگین‌تری را به هیئات مذهبی تحمیل کرد، اما عشق، ایمان، اخلاص و ایثار عزاداران سید‌الشهداء (ع) و هیئات مذهبی، باعث رونق روزافزون مراسم عزاداری و شعائر مذهبی شده و پرچم عزاداری هیچ‌گاه زمین نمی‌ماند. با این‌ وجود لازم است که مسئولان در زمان بهتر و با شفافیت بیشتری سخن گفته و تصمیم‌گیری کنند.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن ابراز تأسف از اینکه هنوز شیوه‌نامه برگزاری مراسم اربعین در ابهام به سر می‌برد و ستاد کرونا نیز در این خصوص مواضع مشخصی ندارد عنوان داشت: لازم به یادآوری است که ستاد ملی کرونا با صدور مصوبه‌ای اعلام کرد که برگزاری مراسم اربعین با پروتکل‌های دهه اول محرم قابل‌ اجرا است با این‌ حال یکی از مقامات وزارت کشور خلاف این مصوبه را ابلاغ کرده است.

باباخانی با طرح این سؤال که چرا از تجربه موفق محرم امسال برای برگزاری مراسم اربعین استفاده نشده، گفت: وزارت کشور مسئول برگزاری اربعین است و سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری اربعین مسئولیت مستقیم بر عهده ندارد اما این سازمان برای همراهی با همه مسئولان درخصوص برگزاری مراسم اربعین اعلام آمادگی کرد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: قاطبه هیئات مذهبی کشور تمام توان و تلاش خود را برای اجرای حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی به‌ کار برده‌اند و همواره تابع مصوبات ستاد کرونا بوده و هستند اما رفتار دوگانه و غیر شفاف ستاد کرونا برای عزاداران و مسئولان هیئات مذهبی ابهاماتی ایجاد کرده که متعاقباً اعتراضات خود را به مسئولان ستاد کرونا اعلام می‌کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*