۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 30035
  • 12 سپتامبر 2020 - 20:53
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مهدی حسین پور
واکنش تولیت آستان قدس رضوی به اهانت به حضرت محمد (ص)

واکنش تولیت آستان قدس رضوی به اهانت به حضرت محمد (ص)

سخنرانی حجت الاسلام مروی در رابطه با اهانت به پیامبر(ص)

به نقل از باشگاه‌ خبرنگاران تهران حجت‌الاسلام‌ احمد مروی در حاشیه اجتماع مردم مشهد در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) که در حرم مطهر رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال در یکی از آیات قرآن کریم می‌فرمایند که عده‌ای از کافران و گمراهان در تلاش هستند که نور هدایت الهی را خاموش کنند اما هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: همواره در طول تاریخ چه در زمان حیات پیامبر مکرم اسلام (ص) و چه بعد از ارتحال آن حضرت، جریانات گمراه، منحرف و کافر درصدد بودند که با استفاده از ابزارهای مختلف، چهره نورانی پیامبر عظیم‌الشأن(ص) را مخدوش کنند.

وی با بیان اینکه جریانات منحرف تا به امروز در مسیر مخدوش سازی چهره نورانی پیامبر اعظم(ص) هیچ توفیقی کسب نکرده‌اند، تصریح کرد: این‌گونه افراد و جریانات فقط خودشان را به‌زحمت می‌اندازند، چون بر اساس وعده الهی در قرآن کریم، خداوند نور خود را حفظ می‌کند.

حجت‌الاسلام‌ مروی با محکومیت اقدام هتاکانه نشریه «شارلی ابدو» و اهانت به پیامبر مکرم اسلام(ص) خاطرنشان کرد: اخیراً رئیس‌جمهور فرانسه گفته است که به دلیل آزادی بیان، نمی‌توانیم این اقدام را محکوم کنیم؛ واقعاً با کدام منطق سازگار است که به‌عنوان آزادی بیان، به نماد فضیلت‌ها و مقدسات حدود دو میلیارد مسلمان جهان اهانت شود؟

وی ادامه داد: این‌گونه اقدامات نه‌تنها مصادق آزادی بیان نیست بلکه عین وحشی‌گری و بی‌اخلاقی است؛ کدام منطق اجازه می‌دهد به شخصیتی که حدود دو میلیارد مسلمان عاشق و دلداده ایشان هستند، اهانت شود؟

تولیت آستان قدس رضوی خطاب مدعیان آزادی بیان در کشورهای غربی گفت: اگر واقعاً به آزادی معتقد هستید، درباره هولوکاست هم به این اصل عمل کنید و درباره حادثه‌ای که اصل‌وفرع آن جای بحث دارد، روشنگری کنید؛ در حقیقت صهیونیست‌ها برای آنکه روی چهره خشم‌آلود خود نقاب مظلومیت بگذارند، چیزی به‌عنوان هولوکاست را جعل کردند.

وی تأکید کرد: اکنون کسی در غرب حتی جرئت نمی‌کند که درباره ماجرای هولوکاست بررسی انجام دهد و تاکنون هم عده زیادی از مورخان و کارشناسان به خاطر پرسیدن سؤال درباره ابعاد موضوع و تعداد کشته‌ها به زندان محکوم‌شده‌اند؛ چرا درباره هولوکاست آزادی بیان وجود ندارد؟

حجت‌الاسلام‌ مروی افزود: غربی‌ها اجازه آزادی بیان درباره موضوعی مانند هولوکاست را نمی‌دهند اما در مقابل، اهانت به مقدسات را به بهانه آزادی بیان مجاز می‌دانند و این‌گونه اقدامات را محکوم نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ مروی خاطرنشان کرد: اگر جهان اسلام متحد شوند، تمام استکبار و ایادی آن‌ها نمی‌تواند در برابر اسلام بایستد، اما متأسفانه برخی کشورهای اسلامی احساس مسئولیت ندارند و سران برخی از کشورها هم نوعاً خودفروخته هستند و دشمن هم از این فرصت برای اهانت به بزرگ‌ترین شخصیت عالم وجود استفاده می‌کند. خداوند همه مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*