۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 24839
  • 23 جولای 2020 - 23:04
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : رضا کلاته
  • منبع : پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی
گزارش اقدمات دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲
همزمان با تیرماه سال 1399

گزارش اقدمات دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲

گزارش اقدمات دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ در تیرماه سال جاری به شرح ذیل می باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران تهران در روز اول و دوم تیر با حضور مسئولین محترم کانون های جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت برگزاری دهه کرامت در دفتر آستان قدس منطقه ۱۲ با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

تعداد هشت نفر از خادمیاران محترم به منظوراماده سازی بسته های فرهنگی جهت برگزاری مسابقه کتاب خوانی و تهیه مسابقه دلنوشته نوجوانان و نقاشی کودکان برای خانواده های تحت پوششبه تعداد هفتاد و دو بسته فرهنگی به مدت چهار ساعت همکاری نمودن .

به همت کانون خیرین و حمایت مالی دو سری جهیزیه کامل عروس در روز عید سعید فطر تهیه گردید و تحویل خانواده محترم کم برخوردار منطقه ۱۲ شد .

اقدامات روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها:

• سه گروه خواهران چهارنفره در این روز به تکتکخانواده های محترم تحت پوششدفتر آستان قدسرضوی مراجعه و با اهداء دسته گل به دختران و اهداء بسته فرهنگی متناسب با هر خانوداهاز صبح تا ظهر انجام شد .
• بسته فرهنگی شامل :
• برای کودکان در سنین کمتر از هفت سال مسابقه نقاشی با طراحی طرحهای امام رضایی و ارایه مداد رنگی دوازده رنگ
• برای مقطع هفت تا سیزده سال یککتاب داستان امام رضایی به همراه مسابقه دلنوشته به امام رئوف
• برای مقاطع راهنمایی و دبیرستان کتاب اقیانسمشرق به همراه دوازده سوال از کتاب در چند سری
• یکبسته شکلات ۵۰۰ گرمی . این بسته فرهنگی در یککیسه طراح شده با آرم آستان قدسارایه شد .
• تقدیم دسته گل روز همراه رُبان به تمامی دختران تحت پوششبه مناسبت روز دختر
• در ضمن به تمامی این خانواده شام تبرکی رضوی زرشکپلو با مرغ به تعداد پانصد پرس طبخ از طرف دفتر آستان قدس در عصر ولادت توسط خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی تقدیم شد .

• برگزاری مسابقه کتاب خوانی اقیانوس مشرق توسط کانون بانوان بین خادمیاران خانم منطقه.
• این کتاب به همراه سوالات متفاوت به خواهران خادمیار هدیه گردید.

پنجشنبه پنجم تیر ، ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تعداد صد پرس قرمه سبزی تبرکی تهیه و بین نیازمندان غیر پوششدفتر آستان در محله امام زاده یحیی(ع) به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان عج الله طبق روال هر پنجشنبه توسط کانون خیرین و حمایت مالی انجام شد.

تعداد شانزده نانوایی شناساسایی شده در محله های مختلف منطقه که از لحاظ کیفیت نان ایشان خوب بود را انتخاب و به مقدار لازم نمک تبرکی امام رضا علیه السلام در اختیار ایشان قرار گرفت تا به مدت ده روز یعنی پایان روز میلاد با برکت ثامن الحجج نان با نمک متبرک آستان در اختیار مردم بگذارند .
در ضمن بنر مربوطه نیز در تمامی این ناوایی ها نصب و هروز به نانوایی ها توسط چند نفر از خادمیاران سرکشی و نظارت صورت گرفت .
درضمن این نان برای خانواده های تحت پوشش بصورت صلواتی عرضه شد.

مراسم امام رضایی همزمان در روز تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه در حرم امام زاده سید اسماعیل بازار تهران از ساعت ۱۲:۳۰ با استقبال از کاروان زیر سایه خورشید و حضور خدام حرم مطهر رضوی ، پرچم متبرک حرم مطهر و هدیه تبرکی امام رئوف علیه السلام به نمازگزاران و زائران امام زاده و به همراه مدح و ثناء و تبیین دهه کرامت به همراهی و میزبانی خادمیاران آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ تا ساعت ۱۴ برگزار گردید.

حضور خدام امام رضا علیه السلام در کمپ بهاران محله شهید هرندی انجام مراسم پرچم گردانی و تقدیر از مربی و مسئول فرهنگی و اجرای مدح و ثناء و تبیین دهه کرامت و اهداء بسته های تبرکی و گل به حاضران

حضور خدام امام رضا علیه السلام از ساعت ۱۷ در یکی از ورزشگاه های محله شهید هرندی انجام مراسم پرچم گردانی و تقدیر از مربی و مسئول فرهنگی به همت دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ و اهداء بسته های تبرکی و گل به نوجوانان خانه خورشید و حاضر در باشگاه تا ۱۸:۳۰ ، این مراسم نیز همراه مدح و ثناء و جشن برگزار گردید، قبل از حضور در این مکان از طرف خادمیاران محل ضد عفونی انجام شده بود.

در ادامه از ساعت ۱۹ با استقبال از کاروان زیر سایه خورشید و حضور خدام حرم مطهر رضوی ، پرچم متبرک
حرم مطهر در حرم امام زاده یحیی و محمد (ع) به همراه مدح و ثناء و تبیین دهه کرامت به همراهی و میزبانی خادمیاران آستان قدسرضوی منطقه ۱۲ با استقال زائرین حرم و خانواده های محترم برگزار گردید.
در تمامی این برنامه ها که تا اذان مغرب و عشاء پایان یافت ضمن ضد عفونی کردن محل و داده ماسک و دستکش سعی شد فاصله اجتماعیی نیز رعایت گردد.

تهیه و توزیع هفتاد سبد ارزاق برای خانواده های کم برخوردارتحت پوشش:
• هرسبد به ارزشدو میلیون ششصد و پنجاه هزار ریال
• اقلام شامل : گوشت یک کیلو ، شکر یک کیلو، قند یک کیلو، عدس یک کیلو ، نخود یک کیلو، ماکارونی دو بسته ،روغن آفتاب گردان یک لیتری یک عدد ، روغن سرخ کردنی یک لیتری یک عدد، خرمای مضافتی ۵۰۰ گرمی و برنج ۵ کیلو، رب گوجه فرنگی دو قوطی و تن ماهی یک قوطی
• سکه های نان صلواتی در قالب طرح مهر ثامن در مجموع به مبلغ ۵۰ میلیون ریال
• این کالاها پس از تهیه توسط خادمیاران بین خانواده های کم برخودار منطقه توزیع گردید .
• تمامی زحمات توسط خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی منطقه انجام شده است.

روز میلادامام رضا علیه آلاف تحیه و الثناء:
• با همت و همیاری تعدادی ازخادمیار کانون خیرین و حمایت مالی در این روز در صحن آستان امام زاده یحیی و محمد (ع) جشن میلاد با حضور تعداد محدودی از خادمیاران منطقه و خانواده های محترم محله امامزاده و بصورت مجازی برای خادمیاران منطقه و با حضور مداحان و سخنرانی مسئول محترم خادمیاران آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ برادر گرامی جناب آقای سان کهن و تقدیر از زحمات خیرین و اهداء جوائز به دوازده نفر از برندگان مسابقه کتاب خوانی کتاب آفتاب شرقی صورت پذیرفت.
• به مناسبت روز عید میلاد باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام توسط خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ تعدادی لوازم خانگی تهیه و خانواده های محترم کم برخودار منطقه براساس نیاز ایشان اهداء گردید.

• اهداء دو عد یخچال ، سه عد کمد لباس، سه اجاوق گاز، دو عدد جارو برقی به خانواده محترم کم برخودار و نیاز مند شناسای شده

• اهداء دو عدد ماشین لباس شویی، چهارعدد پنکه، یک عدد کولر و یک عدد پرده در روز میلاد به خانواده محترم کم برخودار و نیاز مند شناسای شده

• در روز میلاد امام رئوف باهمت کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ تعداد ششصد و پنجاه پرس جوجه کباب تبرکی با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی تهیه و پس از بسته بندی بین خانواده های محترم کم برخودار منطقه ۱۲ توزیع گردید.

• برگزاری جشن بزرگ میلاد با همکاری و همیاری مساجد و شهرداری محله و بسیج و دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ در محله شهید هرندی
• در این جشن با حضور حدود پانصد نفر از اهالی محل برگزار گردید برنامه هایی اعم از تلاوت قرآن ، برگزاری مسابقه برای سنین مختلف و خانواده ها اهداء جوایز و مولودی خوانی ، قرائت دو خط دلتنگی ) این مسابقه در روز اول ده کرامت بین خانواده های محله توسط خادمیاران توزیع شده بود( ، نور افشانی و اجرای سرود ، اجرای برنامه توسط گروه عجوبه های کوچکو رونمایی پرچم متبرکامام رئوف و پذبرایی انجام شد .

شب یکشنبه ۱۴ تیر به همت خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی منطقه ۱۲ تعداد ۵۰ پرس قیمه پلو متبرک طبخ شد و توسط واحد توزیع بین کارتن خوابهای اطراف امامزاده یحیی (ع) توزیع گردید.

طبق روال هرهفته پنجشنبه توفیق رفیق خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ شد و تعداد ۱۰۰ پرس غذای گرم لوبیا پلو تهیه و طبخ و در محله امامزاده یحیی به نیازمندان غیر تحت پوشش شناخته شده توزیع شد .
در شب جمعه به همت کانون خیرین و حمایت مالی تعداد ۳۰۰ پرس زرشک پلو و مرغ و ماست و نوشابه با عنوان غذای متبرک رضوی تهیه و طبخ و در محله امامزاده یحیی بین نیازمندان توزیع گردید .

در دوشنبه شانزده تیر به همت کانون خیرین و حمایت مالی تعداد ۶۰۰ پرس زرشک پلو و مرغ و ماست و نوشابه با عنوان غذای متبرک رضوی تهیه و طبخ به همراه بسته آبمیوه ، موز و کیک در منطقه ۱۲ بین نیازمندان توزیع گردید .

با کمک خادمیاران عزیز و گرامی و همت کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ و گروه توزیع این کانون بک تخته فرش ۱۲ متری تهیه و تحول یکی از خانواده های محترم کم برخودار محله امام زاده یحیی علیه السلام در روز پنجشنبه ۱۹ تیر ماه شد .

با کمک خادمیاران و کانون خیرین و حمایت مالی یک دستگاه یخچال تهیه و به خانواده محترم کم برخودار محله امام زاده یحیی علیه السلام در روز پنجشنبه ۱۹ تیر ماه تحویل شد.

با کمک خادمیاران و کانون خیرین و حمایت مالی یک دستگاه تلویزیون تهیه و به خانواده محترم کم برخودار محله امام زاده یحیی علیه السلام در روز پنجشنبه ۱۹ تیر ماه تحویل شد.

به همت کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ پوشش پلاستیکی پنجر هها ی یکی خانواده های محترم کم برخودار منطقه ۱۲ تبدیل به شیشه شد و تمامی هزینه تهیه و نصب نیز توسط خادمیاران پرداخت شد .

روز شنبه بیست و یک تیرماه طبق روال هر دو هفته یکبار ، خانواده های تحت پوشش دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ با مراجعه به دفتر آستان قدس منطقه ۱۲ در امامزاده یحیی ، سکه های نان دو هفته ای خود را دریافت نمودند .همچنین هر خانواده یک بسته ارزاق شامل برنج و روغن و لپه و …. دریافت نمودند .

با همت خادمیاران آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ اهداء یک جهیزیه کامل از طرف امام رئوف علیه السلام تونستیم دو تا جوان را سر خانه و زندگیشون بفرستیم شامل فرش یخچال اتو جارو برقی اجاق گاز ماشین لباس شویی پتو سرویس بلور وسرویس چینی سرویس تفلون و سینی ساعت.

با کمک یکی از خادمیاران کانون خیرین و حمایت مالی آستان قدس رضوی منطقه ۱۲ هزینه کامل درمان بیمارستان یکی از نیازمندان تحت پوششدفتر بطور کامل پرداخت و از بیمارستان بحمدلله مرخص و به منزل مراجعت نمودند .

ذبح یک عدد گوسفند عقیقه با رعایت تمامی شرایط و خواندن دعا و همچنین شکسته نشدن استخوان . گوشت این عقیقه تماما بین نیازمندان منطقه توزیع گردید.

نیت امام هشتم به جهت سلامتی و تعجیل در امر فرج امام عصر عج الله تعال فرجه الشریف دو عدد گوسفند به همت کانون خیر و حمایت مالی تهیه و ذبح و پساز بسته بندی بین نیازمندان منطقه توزیع گردید .

با همت مسئول کانون خیرین و حمایت مالی و تعدای از خادمیاران خواهران و برادران و مسئولین چند کانون ها دیگر دفتر آستان قدس رضوی منطقه جلسه ای به منظور برنامه ریزی در مورد ایام عید قربان و غدیر که در پیش داریم همفکری و پیشنهادات متنوعی داده شد.

به همت خادمیاران آستان قدس رضوی منطقه شب شهادت تعداد ۱۲۰ عد غذای تبرکی زرشک پلو با مرغ تهیه و بین نیازمندان منطقه توزیع شد .

به همت کانون خیرین و حمایت مالی در شام شهادت تعداد صد پرس غذای تبرکی طبخ و بین نیازمندان محله امام زاده یحیی (ع) توزیع گردید .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*