۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 23550
  • 30 ژوئن 2020 - 9:30
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ساراپیرانه
بازیگردان اصلی دولت تروریستی داعش ایالات متحده امریکا است
حنیف غفاری در گفتگو با تهران پرس:

بازیگردان اصلی دولت تروریستی داعش ایالات متحده امریکا است

حنیف غفاری : هرچند عربستان و امارات مدیریت مستقیم دولت تروریستی و داعش را بر عهده دارند اما بازیگردان اصلی این ماجرا ایالات متحده امریکا است

به گزارش باشگاه خبرنگاران تهران حنیف غفاری کارشناس مسائل بین الملل و دارای دکتری روابط بین الملل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تهران پرس در رابطه با جنایات و اقدامات و حقوق بشر آمریکایی، اظهارداشت: حقوق بشر یک واژه کاملا تفسیر پذیر از سوی مقامات آمریکا با حدود و ثغور نامشخص می باشد.

وی در ادامه، تصریح کرد: آمریکا هرزمان که ابزار حقوق بشر را مناسب دیده، برای تحمیل سیاست های منطقه ای و فرامنطقه ای خود از مقوله حقوق بشر آمریکایی استفاده می کند. سازمان هایی از جمله کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی تحت تاثیر نفوذ امریکا هستند. آمریکا هیچ گونه اقدام واقعی را در راستای تحقق اولیه بشریت انجام نمی دهند.

کارشناس بین الملل در خصوص مصادیق حقوق بشر امریکایی، بیان کرد: در افعانستان، یمن و عراق شاهد بودیم. جنایات آمریکا در مقابل حقوق بشر به دو قسمت تقسیم می گردد؛ یکسری از جنایات را مستقیما اعم از جنگ عراق، افعانستان، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، به شهادت رساندن مظلومانه شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس را انجام می دهد.

حنیف غفاری، ادامه داد: جنایات دیگر را بصورت غیرمستقیم انجام داده ولی کماکان عامل اصلی آن محسوب می گردد مانند حمایت از گروه های تروریستی از جمله منافقین که در نظام ایران فعالیت می کنند. ۱۷ هزار شهید ترور که قطعا به لحاظ حقوقی و عینی دست آمریکا به این جنایات آغشته است.

وی در رابطه با جنایات دولت اوباما، بیان کرد: به خلق گروه تروریستی داعش و تکفیری در منطقه غرب آسیا پرداخته و جنایاتی را به بار آورد؛ کماکان هم دولت ترامپ در حمایت از دولت تروریستی و تکفیری این روند را ادامه می دهد.

کارشناس مسائل بین الملل، گفت: کشورهایی چون عربستان و امارات، مدیریت مستقیم دولت تروریستی و داعش را بر عهده دارند اما بازیگردان اصلی این ماجرا ایالات متحده امریکا است. در یمن نیز آمریکا مستقیما در جنگ حضور نداشته؛ و لیکن با چراغ سبزی که به عربستان سعودی در خواستار بی رحمانه و نسل کشی مردم یمن نشان داده، مسیر را برای جنایات آل سعود هموار کرده و ادامه نیز خواهد داشت، مقامات آن مستوجب محاکمه و مجازات خواهند بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*