۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

درس بزرگ رادو به فوتبالیست‌های ایرانی
رفتار تحسین بر انگیز سنگربان قرمزها

درس بزرگ رادو به فوتبالیست‌های ایرانی

فصل 99-1400بوژیدار رادوشویچ دروازبان اول تیم پرسپولیس خواهد بود

به گزارش “باشگاه خبرنگاران تهران” به نقل از “خبرورزشی”: بوژیدار سال‌های سال است در پرسپولیس حضور دارد و همواره در این سال‌ها دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس بوده است. بیرانوند به لطف حضور در ترکیب ثابت تیم ملی مرد شماره یک پرسپولیس بوده و رادو تنها در زمان محرومیت و مصدومیت بیرانوند بازی می‌کرد. رادوشویچ همه نیمکت‌نشینی‌ها را تحمل کرد و هر‌گاه به میدان می‌رفت سیو های او هوادارن را به وجد می آورد،علاوه بر این رادو تعصب فوق العاده ای نسبت به تیم پرسپولیس داشت این رو هم از روی کارت های زرد او میشود فهمید ! حال بیرانوند درصدد جدایی از پرسپولیس است، باشگاه اعلام کرده دروازه‌بان جدیدی جانشین او نخواهد شد و رادو جای گلر شماره یک را می‌گیرد و باشگاه به دنبال جذب دروازه‌بان دوم به جای رادو است.

رفتار سنگربان پرسپولیس یک درس و یک الگوی خوب برای فوتبالیست‌های ایرانی است که تا نیمکت‌نشین می‌شوند، غر می‌زنند و مصاحبه کرده و در میانه‌های راه تیم را ترک می‌کنند. او یک‌بار دیگر نشان داد بازیکن نیمکت‌نشین با صبر و مبارزه می‌تواند جایگاه خود را در فوتبال به دست بیاورد. همان‌طور که رادو در روز‌های نیمکت‌نشینی هر‌گاه به ترکیب ثابت تیم راه پیدا می‌کرد، خوب ظاهر می‌شد، به طور حتم در آینده هم نمایش‌های خوبی درون دروازه تیم خواهد داشت به این خاطر که برای رسیدن به این موقعیت، سختی‌های زیادی را به جان خریده است. علیرضا بیرانوند به دنبال حضور در تیم آنتورپ لیگ بلژیک است. رادو بالاخره مزد صبرش را در تیم پرسپولیس گرفت و طبیعتاً این رفتار به خاطر سال‌ها حضورش در فوتبال حرفه‌ای است. فوتبال ایران سال‌های سال است کمی حرفه‌ای شده، اما مشکل اینجاست که فوتبالیست‌های ما فقط پول حرفه‌ای می‌گیرند، اما رفتارشان آماتورگونه است. حضور دو دروازه‌بان اسمی ایرانی در یک تیم همیشه با حاشیه‌های تلخی همراه بود. نمونه اش در استقلال که در نهایت سیدمهدی رحمتی مجبور شد جمع آبی‌ها را ترک کند و راهی تیم شهرخودرو شود. این اتفاق در تیم‌های دیگر هم رخ داده بود….

سنگربان کروات این تیم یکی، دو سال روی نیمکت نشست، اما موفقیت‌هایش را با تیم تجربه کرد و هر‌گاه بازی کرد، بهترین نمایش را در ترکیب تیم داشت و با این ذهنیت به طور حتم در آینده و با خداحافظی علیرضا بیرانوند هم می‌تواند مهره قابل اتکای تیمش باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*