۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 4487
  • 30 ژانویه 2020 - 11:56
  • ارسال توسط :
شب سوم فاطمیه دوم هیئت حسین جان قزوین در تهران

شب سوم فاطمیه دوم هیئت حسین جان قزوین در تهران

عمرما مثل برق وباد میگذرد؛ می خواهید در جنات عدل باشید کنار ائمه باشیم یا پای شهوت دنیا بایستیم انتخاب باخودتان است.


به گزارش باشگاه خبرنگارن تهران حجت السلام والمسلمین هادی پور در سخنرانی خود گفت : ماباید تصمیم بگیریم کجا میخواهیم باشیم درجه ی زندگی ما چیست خدا می فرماید راه را ما نشان دادیم انتخاب با شماست که شکر نعمت یا کفران نعمت کنید.
عمرما مثل برق وباد میگذرد؛ می خواهید در جنات عدل باشید کنار ائمه باشیم یا پای شهوت دنیا بایستیم انتخاب باخودتان است وبنده رسالتی دارم که راه را به شما نشان دهم وقبل ازاین که راه را برای شما تبین وتفسیر بکنم مواظب باش که بد انتخاب نکنی که خسران مبین است حواست باشد کلاه سرت نرود با خودت بگو آخر شهوت رانی ودنیا پرستی چیست آخرش مثل ترامپ یا صدام میشوی اخر شهوت پرسی رفتن در کثافات ونجاست است من وتو محب فاطمه ایم و همین که اینجا نشسته ایم نشانه آن است. خیلی ها در این شهر هستند که در روضه ی حضرت زهرا نیستند. عده ای هنوز نمی دانند شب شهادت حضرت زهرا است امشب قدر خودت بدون مشکی پوش حضرت زهرا این را بدان که خاطر خواه داری تا این جا امدی راضی نباش دستتو بگیر به چادر حضرت زهراشهدارا ببین همین شهید اسدی در این مکان سینه میزد روضه میخواند تصمیش را گرفت و همین حاج قاسم که حضرت آقا چند سال پیش ایشان شهید زنده خطاب کرده بود چون راهش را انتخاب کرده بود.
این راه سه چیزاست که محبوب حضرت زهرا هم هست .
۱.قزائت قرآن:اگراین اولین چیزاست معنا دارد چقدر قرآن میخوانیم همین بحث تربیت فاطمی که یک کنیز باتمام محبت یک شاخه گل به اباعبدالله هدیه میدهند وآقا ایشان را آزاد کرد و اطرافیان امام حسین به ایشان گفتند این کنیز خیلی ارزش داشت آقا فرمود ماتربیت شده ی قرآنیم من وشما که میخواهیم سیستم خود رادرست کنیم به سازنده آن رجوع می کنیم قران می فرماید یک کسی یک محبتی کرد وبه شماهدیه ای داد باید جوابش هم سطح یا بیشتر ازآن باشد. ماباید به امام حسین تکیه کنیم تا مارا از از نوکری دنیا وشهوت پرستی نجات بدهد. امام حسین می فرماید: یک عمل صالح مثل یک شاخه گل است تا برای آزادی نفس از وسوسه های شیطان رهایی یابیم. بعضی ها اینگونه نیستند وخدا درمورد اینها می فرماید این افراد الهشان شیطان است ایاباشما عهد نکردم بندگی شیطان نکنیم بندگی شیطان یعنی نگاه به نامحرم ،غیبت وتهمت و…یک عمل صالح باید برای امام حسین ببریم که این عمل صالح ممکن است رضایت پدر ومادر یا دل یک یتیم را شاد کردن باشد. عرض من این است ما تربیت شده قرانیم ما باید به محکم ترین ریسمان چنگ بزنیم وباید به قرآن برسیم ونکته بعدب بعضی وقت ها ما می خواهیم گناه نکنیم نمی دانیم چه بکنیم یعنی بنده شیطان شدیم انقدر برایم واضح است که این قرآن بین من وشماست مهمترین کتاب تربیتی بشر است. خداوند کلمه به کلمه آن را دقیق افریده است. این قرآن ۶۲۳۶آیه دارد این کتاب معجزه است هیچ کس نمی تواند مثلش را بیاورد خدا چگونه این آیات را درست کرده است. دقیق تر بشویم چه سری درآن نهفته است ۹۰ درصد قران درمورد سه چیز است و۱۰ درصد مابقی مربوط به مابقی دین است آن سه چیز چقدر مهم است تو تربیت بشر که ۵۰۰۰ ایه ان مربوط به این موضوع است آن سه چیز چیست الف)خود خدا تقربیا ۱۵۰۰ ایه مربوط به معرفی خود خدا است صفات وخلقیات به رکن اول بستگی دارد وتربیت عبد نتیجه ی ایمان به خداست پیغمبر می فرماید غیراز تو در این عالم خدایی نیست وهمه کار ه عالم است قلبت باید ایمان بیاورد نه زبانت به زبان که این همه مسلمان در دنیا هست رکن اول ایمان به خداست که باید آن را به کار ببندیم ۲)دومین چیز معاد است موضوعات مربوط به برزخ وقیامت بعد مرگ ایمان قلب من وتو به بعد از مرگ است. حضرت زهرا پس از ایه ی ۱۱ سوره حجر که برپیامبر نازل شدبسیار ناراحت بودند چون این ایه اشاره به که جهنم میعادگاه مجرمین وگناهکاران است، دارد وجهنم ۷ در دارد وهرکسی باتوجه به اعمال خود از یک در وارد میشود به تعبیرپیغمبر این آیه عذاب است اگه دیدی.
دومین رکن تربیت بعد از مرگ است وعلامت ایمان به خدا را مشخص میکند یکی از این علائم مثلا کسی که درنمازش خاشع است نشان از ایمان است. سرور زنان عالم استخوان هایش می لرزد چون با قلبش به عبادات می پرداخت در نمازت بیین حالت چطوراست. شهید احد علی نوری در سن ۱۹ سالگی انقدر خشوع در نماز داشت که عده ای از اطرافیان به او می گفتند نمازت عادی نیست واوبااصرار پاسخ داد من در قنوت روحم از بدنم جدا شد ودر محضر اولیا خدا قرار گرفت. ۳_ولایت پذیری یک سوم از قرآن درباره ی ایمان به ولایت است که نشانه ان ایمان است علم با ایمان است نه این که مثلا خودت دکتری ولی
سیگارمیکشی یا طلبه ای ولی گناه میکنی آن که عمل را بوجود می آورد ایمان است.
ریس جمهور محترم می گوید انتخابات ما به شکل تشریفاتی برگزار میشود که این خوراک غلط وبرای خوشحال کردن bbc ومعاندین مملکت است که اقای ذوالنور درپاسخ به بیان ایشان درتویتی گفتند اگه انتخابات تشریفاتی است فردی بی کفایتی مثل شما رییس جمهور کشور است یا درقصه ی بنزین که بابی تدبیری اجرا شد وکشور را بهم ریخت اگر حضرت آقا از خودش مایه نمی گذاشت و مصوبه سران قوا را تایید نمی کرد کشور به سمت سراشیبی وبهم خوردگی سوق پیدا می کرد.
ما درزمان حال به شدت به ظهور نزدیک شدیم با حوادثی که پیرامون ما اتفاق افتاده است. بحث هواپیمای آمریکای که دیشب درافغانستان سرنگون که سقوط آن را طالبان قبول کرده بود ولی به نقل از منابع آگاه این کار سپاه قدس بود دراصل ما داریم زمینه ظهور را مهیا می کنیم.
عده ای به زودی رسوا خواهند شد. طرح استیضاح آقای ظریف مطرح شده است که باید گفت چقدر زود مجلس ما بیاد افتاده است آن هم نزدیک انتخابات چرای درماجرای برجام، cftو پالرمو به یاد نبودند باید بصیرت داشته باشیم واماده باشیم عمل به هنگام کنیم دشمنان شمشیر را ازرو بسته اند وباید این نکته را گفت که ما به ظهور بسیارنزدیک شده ایم .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*