به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کیفیت هوای شهر تهران با شاخص ۵۹ در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

در حال حاضر دمای هوا ۱۴ درجه سانتی گراد است و پیش‌بینی می‌شود کمینه دما در روز آینده ۱۰ درجه و بیشینه دما ۱۷ درجه خواهد بود.

همچنین طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با کاهش سرعت باد و آسمان ابری، به‌تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد، هرچند افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

در ساعات پایانی امروز نیز با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود؛ صبح روز سه‌شنبه (۱۴ آبان ۹۸) هم‌زمان با ازدیاد تردد خودروها، تجمع ذرات معلق در برخی مناطق سبب می‌شود که کیفیت هوا در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. همچنین در طی روز با افزایش نسبی سرعت باد احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها وجود خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود که در اواخر وقت سه‌شنبه نیز در اکثر مناطق پایتخت به‌ویژه در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار شود.