به گزارش باشگاه خبرنگاران تهران، علی اعطا در مراسم افتتاح باغ هنر در اراضی عباس‌آباد گفت: در ماه‌های اخیر شاهدیم که پروژه‌های بسیار مهمی در شهر به بهره‌برداری رسیده است. بحث اراضی عباس‌آباد بحثی است که از دهه پنجاه آغاز شده است و موضوع مهمی بوده که توجه ملی را می‌طلبیده است.

وی افزود: همواره به این مجموعه توجه ویژه‌ای شده است. هر چند در برخی دوره‌ها نوع برنامه‌ریزی تغییر کرده است، اما در دهه گذشته بر اساس طرح جامعی مسیرش را ادامه داده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در بحث افزایش فضاهای عمومی در کلان شهری مثل تهران باید توسعه عرصه‌های عمومی را توجه به مصادیق عدالت اجتماعی بدانیم.

اعطا افزود: هر اقدامی برای عرصه‌گشایی به نفع شهروندان می‌تواند در راستای تحقق عدالت اجتماعی معنا شود، اما نکته‌ای که نباید فراموش شود بحث مدیریت عرصه عمومی است.

وی تصریح کرد: شاهدیم که برخی از فضاهای شهری به دلیل نداشتن مدیریت درست تبدیل به یک فضای دارای کج کارکردی می‌شود و باید به این موضوع توجه کرد. لازم است شهرداری برای مدیریت فضای عمومی فکری کند و این مسئله را مورد توجه قرار دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: در ماده ۴۸ برنامه پنج ساله سوم شهر تهران به توسعه فضاهای شهری توجه شده است و امیدواریم شهرداری تهران برای تحقق این ماده تلاش مضاعفی داشته باشد.


منبع: خبرگزاری مهر