به گزارش باشگاه خبرنگاران تهران انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر سه شنبه در نشست مشترک با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که در استانداری تهران برگزار شد، طی سخنانی گفت: استانداری تهران آمادگی کامل دارد تا ازظرفیت جوانان استان در جلسات استفاده کند و غیر از جلسات شورای تأمین هیچ جلسه در استانداری تشکیل نمی شود که برای حضور  جوانان جنبه  محرمانه  داشته باشند.

وی افزود: شاید نتوانیم برای جوانان شغل دولتی فراهم کنیم اما آمادگی داریم تا با اعطای تسهیلات برای جوانان فرصت های شغلی ایجاد کنیم.

استاندار تهران با بیان این که در حوزه معتادان بهبودیافته مصوبه‌ای داریم که تعدادی از ساختمان‌ها به بهزیستی واگذار شود، گفت: اما معاون شهردار تهران، اجازه این اقدام را نمی‌دهد.

وی اظهار داشت: هر کشوری که کاهش فقر، بیکاری، رفع تبعیض و نابرابری را از اهداف مدنظر خود قرار دهد، قطعاً توسعه خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در استان تهران بیان داشت: دولت تلاش کرده است به هر آنچه که قول داده عمل کند و ۳۰ درصد اشتغال را در اختیار زنان قرار داده و سن مدیریت را کم کرده است و این موضوع را می‌توان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دید.

استاندار تهران به آمار طلاق و ازدواج در استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: ۴۷ درصد طلاق‌ها در ۵ سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد و ما در سازمان بهزیستی تلاش کردیم که آموزش‌های قبل از ازدواج را اجرایی کنیم و غربالگری ژنتیک را نیز انجام دادیم، که حاصل ازدواج‌ها فرزندان معلول نباشد و توانستیم کاهش معلول‌زایی نیز داشته باشیم.


منبع: خبرگزاری مهر